|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Suitable for: | Dog |
| Function: | Waterproof |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
BJ23023

| Product Name | Black Dog Rain Coat |
Type |
Pet Clothes |
Material |
TDA029 150D*160D poly taslon oxford FD with 30D poly tricot |
Feature |
Waterproof |
Application |
Dog |
Season |
Spring, Autumn,Summer |
Style |
Sports |
Place pf Origin |
China |
Brand Name |
Bettering |
Size |
S,M,L,XL |
| S | Neck 38cm/Chest 48-55 cm, |
| M | Neck 45cm/Chest 63-78 cm |
| L | Neck 55cm/Chest 76-94 cm |
| XL | Neck 60cm/Chest 89-160 cm |
